Adidas Kanadia 5 TR – pierwszy test zaliczony

Las, deszcz, błoto, śliska ściółka – dzisiejsze warunki były dosłownie idealne na dziewiczy bieg w butach Adidas Kanadia 5 TR. To moje pierwsze buty trailowe, więc i doznania całkowicie nowe. Nad zakupem butów terenowych myślałem już od jakiegoś czasu. Zdecydowana większość moich znajomych biega w Salomonach, a więc, sugerując się ich opinią, początkowo szukałem butów tej marki. Jednak ostatecznie zdecydowałem się na buty firmy Adidas. O wyborze tych butów zadecydował ich wygląd, wskazujący na to, że nadają się do zastosowań terenowych, pozytywne opinie i promocyjna cena, która wynosiła niecałe 200 zł.

Muszę przyznać, że pierwsze kroki na chodniku, ze względu na umiarkowaną amortyzację i typowo terenową podeszwę, były dziwne (porównując poruszanie się po twardej nawierzchni w świetnie amortyzowanych Brooksach Ghost 6), ale jak wkroczyłem do lasu to poczułem moc. Przebiegłem około 9 km przez mokre, miejscami zabłocone leśne drogi. W butach czułem się pewnie, pomimo, że miejscami bywało ślisko. Największą różnicę, w stosunku do butów na asfalt, poczułem na podbiegach i zbiegach – agresywny bieżnik naprawdę robi swoje.

Podsumowując, po tych kilku kilometrach, uważam, że był to dobry wybór. Oczywiście,  jest to pierwsze wrażenie. Ostateczną ocenę będę mógł wystawić tym butom po przebiegnięciu 200-300 km.

A już za tydzień czeka je pierwszy test – 30 kilometrowa wycieczka biegowa po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Przebiegniemy fragment zielonego szlaku na trasie Otomin – Sopot Kamienny Potok. Zainteresowanych zapraszam na stronę http://akademiabiegania.pl/czas-na-zielony-szlak-22-marca-2014/

P.S.

Za oknem deszcz, wichura, ale i tak warto ruszyć się z domu! Biegnąc przez las złapałem wiosnę :)