dsc1361-1089119

Ekstremalny bieg „Graniczna Szóstka”. Ruszyły zapisy do drugiej edycji!

Tym razem coś dla lubiących trochę bardziej ekstremalne wyzwania niż bieg nadmorskimi alejkami w czystych bucikach i słuchawkach na uszach;) Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Sportowe Rim Tim Team zaprasza do udziału w ekstremalnym biegu „Graniczna Szóstka”. Organizatorzy zapewniają, że osoby, które zdecydują się na podjęcie tego wyzwania, mogą liczyć na niezapomniane „atrakcje”, m. in. duże ilości wody, bagna, strome podbiegi oraz ostre i niebezpieczne zbiegi. Zawody odbędą się 17 maja w lesie nad rzeką Baudą.

Zawody rozpoczną się o godz. 10.30. Zbiórka uczestników na parkingu nad rzeką Baudą. Zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 6 kilometrów. W zawodach mogą wystartować osoby pełnoletnie, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych, niepełnoletnie (w wieku 16-18 lat) za zgodą opiekuna oraz reprezentanci służ mundurowych: Straży Granicznej, Wojska, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Ochotniczej Straży Pożarnej. Warunkiem uczestnictwa jest bieg w mundurze polowym (bluzie z długim rękawem, spodniach, obuwiu z cholewkami powyżej 18 cm, bez pasa). Reprezentanci służ mundurowych powinni wystartować w minimum 3-osobowych składach. Do końcowej kwalifikacji drużynowej brany będzie pod uwagę czas trzech najlepszych zawodników.

Zarówno panie jak i panowie będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 16-18 lat, 19-35 i 35+.

Trzy najlepsze drużyny otrzymają Puchar Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, a laureaci zmagań indywidualnych puchary organizatora. Każdy uczestnik otrzyma po ukończeniu biegu medal. Organizatorzy zapewniają także napoje i gorący posiłek po biegu.

A jeżeli chcecie wiedzieć, co Was mniej więcej czeka, zapraszam do relacji z ubiegłorocznej edycji. W poprzedniej edycji wystartowały 43 osoby, w tym 10 pań. Z tego, co słyszałem od wielu z nich, było ostro! A to chyba najlepsza zachęta dla amatorów tego typu biegów ;)

 Organizatorzy:

Honorowy Patronat nad zawodami objął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Organizator: Stowarzyszenie Sportowe Rim Tim Team Braniewo.

Współorganizatorzy: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Placówka Straży Granicznej w Braniewie, Placówka Straży Granicznej w Grzechotkach, Nadleśnictwo Zaporowo, Jednostki Samorządu Terytorialnego Powiatu Braniewskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Braniewie.

Zgłoszenia: 

Zgłoszenia indywidualne oraz drużynowe do 7 maja w Placówce Straży Granicznej w Braniewie, st. chor. SG katarzyna Rant — 797 337 331.

Wpisowe — 20 zł. (wpłaty należy dokonać w dniu zawodów u organizatora).