Spacer rowerowy z Bąblami

„Sobotni spacer rowerowy w jesiennych barwach” – jak tylko zobaczyłem nazwę tej imprezy wiedziałem, że muszę na niej być.:) Organizatorem wycieczki był Klub Turystyczny „Bąbelki”. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów trasa miała liczyć ok. 50 km, w dużej części przebiegać przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, a po drodze planowane było ognisko. Lepszej zachęty na spędzenie soboty chyba nie ma!

Umówiliśmy się o 10.00 na pętli tramwajowej w Oliwie. Jadąc na miejsce miałem przez chwilę obawy, że deszczowa pogoda wystraszy większość zainteresowanych. Na szczęście okazało się, że rowerzyści to twardziele i na starcie stawiło się 10 osób.

Pierwszy przystanek zrobiliśmy w Dolinie Radości, nieopodal Diabelskiego Kamienia. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, ale przy założeniu, że świeci słońce. Pogoda nas nie rozpieszczała, więc i ciężko było liczyć na ciekawsze widoki. Po przeliczeniu grupy okazało się, że jeden z uczestników prawdopodobnie zdezerterował ;) Poczekaliśmy chwilę, nikt się nie pojawił, więc pojechaliśmy dalej. Miejscem kolejnego postoju było Jezioro Tuchomskie. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy w kierunku Gołębiewa, gdzie mieliśmy spotkać się z uczestnikami trasy pieszej. Miejscem naszego wspólnego postoju była  leśna polanka przy Kamieniu Bąbelków, ustawionym w tym miejscu z okazji 50-lecia klubu „Bąbelki”, które odbyło się w 2009 roku. Grupa piechurów przybyła na miejsce trochę wcześniej, więc przyjechaliśmy na gotowe – ognisko rozpalone, drewno nazbierane, nic tylko siąść i jeść :) Po ponad godzinnej biesiadzie ruszyliśmy w kierunku Oliwy. Jazda tym odcinkiem to prawdziwa przyjemność – 95% drogi z górki, przez szerokie, leśne drogi. Ostatni przystanek zrobiliśmy przy Pomniku Bitwy Oliwskiej na Górze Kościuszki. Dalej już tylko z górki i znaleźliśmy się w Oliwie.

Podsumowując, impreza była bardzo udana. Przejechałem łącznie ponad 54 km. Jeżeli chodzi o tempo, to było w 100% zgodne z nazwą imprezy, czyli spacerowe ;) Ale właśnie o to mi chodziło, aby spędzić rekreacyjnie czas, wśród fajnych ludzi, spokojnie, bez pośpiechu… Na ściganie jeszcze przyjdzie czas ;)

PA111215
PA111216
PA111219
PA111223
PA111218
PA111213