Bieg charytatywny „Piątka dla Hani”


28 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się „Piątka dla Hani”, czyli charytatywny bieg wokół PGE Areny. Dochód z wpisowego, wynoszącego 25 zł od osoby, zostanie przeznaczony na leczenie i rekonwalescencję 7-letniej Hani, u której lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy mózgu.

O chorobie dziewczynki rodzice dowiedzieli się w październiku 2014 r. W trybie pilnym dziewczynka została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie została poddana operacji resekcji guza. Jako leczenie skojarzone została włączona chemioterapia. Od grudnia 2014 Hania kontynuuje leczenie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Rodzina, mimo niełatwej sytuacji materialnej, stara się zapewnić dziewczynce normalne dzieciństwo i stworzyć szansę prawidłowego rozwoju. Dziewczynka rozpoczęła w tym roku indywidualne nauczanie szkolne i z niecierpliwością oraz nadzieją czeka na dołączenie do koleżanek w szkolnych ławach. Ze względu na konieczność ciągłej opieki nad Hanią, jej mama nie może kontynuować pracy.

Gromadzone fundusze na koncie fundacji „Obudź Nadzieję” mają posłużyć nie tylko na doraźne potrzeby rodziny związane z leczeniem i rekonwalescencją Hani, ale również stanowić formę zabezpieczenia wydatków, które będą się pojawiały na skutek prowadzonej, wyniszczającej organizm dziecka, terapii.

Bieg odbędzie się 25 czerwca 2015 r. (niedziela) 0 godz. 10:00. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km (2 pętle, po 2,5 km każda).

trasa_5dlahani

Organizatorzy biegu zaplanowali również inne atrakcje, m. in. bieg dla dzieci na dystansie 200 m (zapisy w biurze zawodów, udział bezpłatny), nagrody i medale oraz rozgrzewkę, którą przeprowadzi Mistrzyni Świata Fitness – Aleksandra Kobielak.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie elektronicznie do dnia 24.06.2015 r. do godz. 24:00, lub do wyczerpania limitu (500 osób), na stronie www.piatkadlahani.pl. Opłata startowa wynosi 25 zł.

Więcej informacji o biegu na stronie www.piatkadlahani.pl.

plakat5dlahani


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>