Maraton Solidarności 2015 – galeria zdjęć

Ponad 720 zawodniczek i zawodników ukończyło XXI Maraton Solidarności, który odbył się 15 sierpnia 2015 r. Uczestnicy biegu musieli zmierzyć się nie tylko z ponad 42-kilometrową trasą po ulicach Trójmiasta, ale również z niemal tropikalnymi warunkami atmosferycznymi.

Towarzyszyłem maratończykom przez prawie pół trasy, więc odczułem na własnej skórze, że nie mieli lekko. Słońce paliło niemiłosiernie, a na dużej części odcinków o cieniu można było pomarzyć. Dlatego ogromny szacunek dla każdego, kto wystartował w tych zawodach. Tradycyjnie biegaczom pomagały niezliczone rzesze kibiców, którzy rozlokowali się niemal na całej trasie.

Maraton Solidarności zwyciężyli zawodnicy z Kenii. Wśród mężczyzn triumfował Joel Maina Mwangi z czasem 2:28:38, wśród kobiet najszybsza była Gladys Jepkurui Biwott z czasem 2:42:37.

Gratuluję wszystkim  wspaniałych wyników!

I na koniec mała zagadka. Na skrzyżowaniu ul. Gnilnej i Rajskiej (mam nadzieję, że nie pomyliłem skrzyżowań ;) ) stał sobie ubrany na jasno Pan, który kierował zawodników. To był jakiś sędzia? Pytam, bo byłem świadkiem dziwnej sytuacji. Jeden z maratończyków zobaczył, że na chodniku stoi butelka wody. W buzi sucho, więc postanowił się napić. Wspomniany wyżej Pan wrzasnął, żeby to zostawił, bo trzeba było pić w punkcie nawadniania. Jeżeli ten facet to sędzia lub ktoś z organizatorów, to gratuluję. Przy takim upale powinien jeszcze sam podać wodę. Widocznie był to jakiś doświadczony działacz, bo na pewno nie doświadczony biegacz.